Podcasty

29 Września 2016

Istnieje mnóstwo blogów, artykułów, filmów instruktarzowych, ale nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć czas, aby usiąść i poczytać. Już dłuższy czas temu zacząłem słuchać podcastów o tematyce informatycznej i uważam, że jest to świetne źródło wiedzy i rozrywki.

Dlaczego podcasty są wygodne? Nie trzeba czytać, oglądać, aby móc ich słuchać. Więc po pierwsze możemy dać oczom odpocząć co nieco, a po drugie możemy robić coś innego w trakcie słuchania. Najlepiej coś fizycznego co nie wymaga skupienia myśli. Np. zmywanie naczyń, lub malowanie ścian jeśli akurat remontujemy. No i oczywiście w drodze do szkoły/pracy.

Jeśli chodzi o tematykę, to są podcasty o gotowaniu, diecie, życiu, programowaniu, devopsach i wielu wielu innych. Ja tutaj zaprezentuję 4 podcasty informatyczne, których słucham.

.NET Rocks!

Liczący ponad 1300 odcinków, .NET Rocks! istnieje prawie od samego początku istnienia platformy .NET. Prowadzą go Carl Franklin i Richard Campbell, którzy są niesamowicie haryzmatyczni i dowcipni. Dodatkowo, komentując ich odcinki, jeśli twój komentarz zostanie przeczytany w przyszłym odcinku, dostaniesz kubek.

DevTalk

Podcast prowadzony przez Maćka Aniserowicza. Prowadzony po polsku. Trochę .NET, chmura, serwery i życiu programisty.

Hanselminutes

Podcast prowadzony przez Scotta Hanselmana, czyli najbardziej znanego pracownika Microsoftu. Hanselman od lat prowadzi bloga, na którym dzieli się swoją wiedzą ze światem, a do podcasta zaprasza wielu ciekawych gości.

DevReview

Podcast prowadzony przez Dariusza Pawlukiewicza, który tak jak ja brał udział w tegorocznej edycji konkursu Daj Się Poznać. DevReview dopiero co zaczyna (ma 8 odcinków) i mam nadzieję, że fajnie się rozwinie.