MVC .NET web - moja prezentacja na DotnetConfPL

Tydzień temu miałem przyjemność wziąć udział jako prelegent w internetowej konferencji o tematyce dotnetowej DotnetConfPL. Poniżej możecie obejrzeć moją prezentację pod tytułem “Wzorzec projektowy MVC z porównaniem tworzenia aplikacji webowych w F# z Suave i w C# z ASP.NET”.

Muszę się przyznać, że nie najlepiej się przygotowałem. Zostawiłem sobie robienie tej prezentacji na ostatni tydzień, podczas którego musiałem na gwałt robić zadanie zaliczeniowe z Bezpieczeństwa Systemów Komputerowych. Ostatecznie zabrakło mi czasu na porządne przygotowanie prezentacji i przetestowanie Hangoutsów.

Jedna z rzeczy, których mi zabrakło, to możliwości pokazania części ekranu. Kupiłem specjalnie drugi ekran, żeby móc rozdzielić to co prezentuję od notatek i ustawień. Niestety Hangouts dał mi do wyboru pokazanie całego ekranu (obydwu), albo tylko konkretnego okna. Skończyło się to wpadką w postaci omawiania tego co ja widziałem na ekranie, podczas gdy na streamie widniało inne okno.

W każdym razie, wyszło ogólnie nie najgorzej, bo mówiłem w miarę sensownie. A to czego mi zabrakło to zrobienie pięknego przykładowego kodu z instrukcjami i umieszczenie go na GitHubie.

Nie będzie go niestety, między innymi z powodów problemów technicznych, zamiast tego obiecuję, że od dzisiaj co tydzień będzie na moim blogu pojawiać się nowy post z serii “Tworzenie aplikacji webowych w .NET”

Za tydzień pierwsze kroki, potem ogólny zarys architektury, a dalej na przykładzie mojej istniejącej aplikacji konkretne rzeczy, błędy, problemy, itd.

Na koniec zapraszam do przeczytania drugiego dzisiejszego posta, w którym opisuję kolejną moją wpadkę z tej prezentacji:

Jak pokazałem na prezentacji na żywo hasło do produkcyjnej aplikacji.